Новини здоров’я. 5 листопада. Необхідність проводити багато часу в дорозі на роботу і з роботи негативно позначаються на нашому здоров’ї, упевнені вчені з Швеції.

Найкраще добиратися на роботу на велосипеді або пішки

Необхідність подорожувати до місця роботи негативно позначається на здоров’ї співробітників, виливаючись у підсумку в додаткові відпустки через хворобу.

Звичайно, будучи готовою працювати далеко від дому, людина має більше можливостей знайти гарну, високооплачувану роботу, і жити при цьому там, де вона звикла, однак необхідність проводити занадто багато часу в дорозі туди й назад не минає безслідно для здоров’я.

Нове дослідження, проведене вченими з університету Лунда, Швеція, показало, що поїздка на роботу і з роботи на машині або в публічному транспорті набагато шкідливіша для здоров’я, ніж ходьба пішки або на велосипеді.

У дослідженні взяли участь 21 тисяча осіб у віці 18-65 років, які працювали більше 30 годин на тиждень і їздили до місця роботи на машині, електричці, автобусі, або ж ходили пішки або їздили на велосипеді.

Інформацію про те, скільки часу учасники добиралися до роботи, зіставили з даними про їх здоров’я, включаючи рівень стресу, якість сну і відчуття втоми.

У результаті виявилося, що ті, хто їздив на машині або на публічному транспорті більше за інших страждали від стресу, нестачі сну, а також частіше скаржилися на проблеми зі здоров’ям, ніж ті, хто ходив пішки або їздив на велосипеді. Чим довше доводилося працівникові добиратися, тим більше скарг на здоров’я у нього було.

Однак при цьому люди, які добираються на роботу на автомобілі 30-60 хвилин, були в більш жалюгідному стані, ніж ті, кому було потрібно більше години. Можливо, тривала поїздка розслаблює нерви, або ж серед тих, хто працює досить далеко від дому, більше людей з високими зарплатами, які живуть в селі, і зазвичай відрізняються непоганим здоров’ям.

За матеріалами facenews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.