Новини здоров’я. 24 листопада. Скільки потрібно з’їсти, щоб луснути, і чи можливо це?

Розрив трапляється, якщо в шлунку скупчується близько п'яти літрів їжі та рідини

На це питання спробували відповісти експерти з США.

«Якщо ви занадто багато з’їсте, ваш шлунок може надірватися. Це можливо, хоча й трапляється вкрай рідко», – пояснюють учені. Медицині відомі випадки, коли люди буквально об’їдалися до смерті або страждали від серйозних ускладнень після переїдання.

У 2003 році в Японії 49-річний чоловік помер у результаті розриву шлунка. У 1991 році подібне сталося з іншим японцем, після того як він випив і з’їв дуже багато.

У нормі обсяг шлунка становить півтора літра. Надлишок їжі викликає нудоту і блювоту у здорової людини. Об’єм, з яким може впоратися шлунок – три літри. Розрив трапляється, якщо в шлунку скупчується близько п’яти літрів їжі та рідини.

Для того, щоб набити шлунок до відмови, необхідно бути дуже наполегливим, оскільки блювотний рефлекс захищає нас від подібних небезпечних експериментів. Саме тому найчастіше розрив шлунка трапляється у людей, у яких є фізичні чи психічні проблеми.

Особливості харчових звичок таких людей роблять їх організм нездатним реагувати на рефлекси, що застерігають про небезпеку. У результаті блювотний рефлекс не спрацьовує, а шлунок наповнюється до такої міри, що його стінки нездатні виштовхувати назовні їжу, а людина отримує серйозну травму або гине.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.