Новини світу. 23 листопада. У результаті повеней в Бангкоку може початися спалах смертельно небезпечного захворювання лептоспірозу.

Лептоспіроз передається при прямому контакті з водою, зараженою випорожненнями хворих гризунів

Про це повідомив тут журналістам представник Департаменту з контролю за захворюваннями Таїланду Сумет Онгванді. Лептоспіроз – гостре бактеріальне інфекційне захворювання, для якого характерні лімфоцитарний менінгіт, гепатит, нефрит. Лептоспіроз часто призводить до летальних наслідків.

За словами Онгванді, такі фактори, як величезна кількість скупчень сміття в Бангкоку і складності з очищенням водопровідної води, а також той факт, що стихія вдарила по густонаселеним районам столиці, створює ідеальні умови для розвитку інфекцій.

Лептоспіроз найбільш небезпечний як раз тоді, коли вода починає йти з уражених районів. Онгванді рекомендував жителям Бангкока застосовувати профілактичні заходи проти лептоспірозу та одягати високі гумові чоботи, рукавички і респіратори перед виходом на вулицю.

Лептоспіроз небезпечний для людини”, – попередив він.

Лептоспіроз передається тваринам і людині при прямому контакті з водою, зараженою випорожненнями хворих гризунів. Хвороба потрапляє в організм через порізи і подряпини на тілі, а також через очі, ніс і рот. Основними симптомами захворювання є висока температура, сильний головний і м’язовий біль, лихоманка, почервоніння очей, жовтяниця, шкірні кровотечі, нудота і блювота. Захворювання необхідно починати лікувати негайно, інакше воно може привести до летального результату, зазначив експерт.

Крім Бангкока влада пильно стежить за ситуацією з лептоспірозом в 46 провінціях Таїланду. Команда екстреного реагування епідеміологічного бюро Таїланду вже зареєструвала один випадок лептоспірозу в людини в провінції Накхон Саван. Ще один підозрілий випадок виявлений в окрузі Пачі провінції Аюттайя.

У Бангкоку раніше спалахи лептоспірозу відзначалися тричі. Останній був зареєстрований в 1964 році. В інших провінціях Таїланду лептоспіроз проявляється частіше. Зокрема, в період з 1997 по 1999 рік у країні було зареєстровано 15 тис хворих. Не менше 400 людей тоді загинули в результаті захворювання.

Кількість загиблих в результаті катастрофічної повені в Таїланді досягло 610 чоловік. Ще двоє вважаються зниклими безвісті.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.