Новини світу. 30 листопада. У Великобританії сьогодні вранці почався 24-годинний страйк держслужбовців.

Британія страйкує проти пенсійної реформи

За оцінками профспілок, в акції протесту проти пенсійної реформи візьмуть участь до двох мільйонів чоловік.

Листопадовий страйк може стати найбільшим у країні за останні 30 років. Через масові акції протесту буде припинена робота громадського транспорту, водних і повітряних портів, імміграційних служб, шкіл, судів, лікарень та органів місцевого самоврядування. У загальній складності біля будівель державних установ по всій країні пройдуть близько 1000 акцій протесту.

За оцінками BBC News, з 21700 англійських шкіл в середу відкрилися лише близько 2700. У той же час в міністерстві освіти заявляють, що в ході демонстрацій не працюватимуть щонайменше 58 відсотків шкіл. Керівництво лікарень у зв’язку зі страйками залишило на чергуванні лише частину персоналу на випадок невідкладних ситуацій. Близько 5000 нетермінових операцій планується відкласти до закінчення страйку.

Масові акції протесту були викликані ініціативою коаліційного уряду на чолі з консерватором Девідом Кемероном і канцлером казначейства Джорджем Осборном збільшити пенсійні збори і підняти до 2026 року пенсійний вік до 67 років. На думку Осборна, пенсійна реформа більш ніж справедлива по відношенню до держслужбовців і платникам податків. За його словами, працівникам приватного сектора на настільки щедрі пенсії розраховувати не доводиться.

Лідер лейбористів Ед Мілібенд, в свою чергу, заявив про своє співчуття тим британцям, яких торкнеться масовий страйк, але підкреслив, що розділяє позиції страйкарів, яких змусили відстоювати свої права таким чином. За словами Мілібенда, уряд повинен визнати відповідальність за допущені помилки в соціальній політиці.

В даний час, за словами члена кабінету міністрів Френсіса Мода, уряд веде переговори з демонстрантами і досяг низки домовленостей. Раніше, за даними BBC News, представники страйкуючих профспілок стверджували протилежне.

Акції протесту різних профспілок, телеканалів і приватних компаній проходять у Великобританії регулярно. У жовтні 2010 року мер Лондона Борис Джонсон виступив з пропозицією посилити законодавство, щоб надалі не допускати масових акцій протесту профспілок. За словами Джонсона, страйки істотно послаблюють економіку країни. За різними оцінками, один день страйку може обходитися бюджету в десятки мільйонів фунтів.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.