Новини світу. 18 листопада. Головною метою теракту в Осло 22 липня було вбивство міністра закордонних справ Йонаса Гара Стьоре і колишнього прем’єр-міністра Норвегії Гру Харлем Брундтланд, яку в королівстві називають “Матір’ю нації”.

Андерс Берінг Брейвік
Брейвік розповів про терористичні плани

На допитах Андерс Брейвік пояснює, що мав намір в першу чергу вбити Стьоре і Брундтланд, а також керівника молодіжної організації соціал-демократів Ескіля Педерсена, яких він називає “зрадниками категорії А”. Різанина на острові Утейа, за словами екстреміста, була “планом Б”.

Первісною метою Брейвіка було “зрівняти з землею” будівлю уряду. Як випливає з протоколів допиту, екстреміст мав намір припаркувати машину з вибухівкою між несучими колонами. За його власними розрахунками, це призвело б до руйнування всього будинку.

Після того, як цей план не спрацював, Брейвік вирушив на острів Утейа, де влаштував криваву бійню. Жертвами стрілянини на острові стали 69 осіб, більшість з них – підлітки. Ще вісім людей померли в результаті вибуху, що прогримів в урядовому кварталі Осло двома годинами раніше.

За матеріалами Вести.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.