Новини світу. 8 листопада. Білоруські медики заборонили реалізацію на території Білорусі оливок, фаршированих мигдалем торгової марки “Біо Гаудіано” (Італія).

Італійські оливки смертельно небезпечні

Продукція, розфасована в скляні банки 314 мл і 3100 мл, виробництва Società Cooperativa Agricola GMG a r.l. dei F.lli Gaudiano, стала причиною двох випадків захворювання на ботулізм у Фінляндії. Аналогічні заходи вжито і в Росії.

МОЗ Білорусі попереджає про неприпустимість продажу цього виду продукції на території країни і закликає неселення республіки утриматися від купівлі цього виду консервів.

У Фінляндії після смерті одного з покупців оливок почалися безпрецедентні заходи з пошуку та вилучення заражених ботулізмом оливок Gaudiano Bio з Італії. Для розшуку всіх покупців партії консервів залучили працівників магазинів і торгових мереж, де були здійснені покупки, а також сили місцевої поліції.

Ботулізм – гостре, важке захворювання з групи харчових отруєнь, що супроводжується ураженням центральної нервової системи, паралічем та парезом окремих м’язів. Збудник ботулізму – Clostridium botulinum – знаходиться в ґрунті, звідки він і потрапляє на продукти харчування. У консервованих банках цей мікроорганізм починає виробляти токсин ботулізму – найсильнішу з усіх відомих отрут. Коли токсин ботулізму потрапляє в організм людини, він проникає в кров і викликає ураження нервової системи.

За інформацією МОЗ Білорусі, з початку 2011 року дане захворювання зафіксували у 19 чоловік. Причиною зараження стали приготовлені в домашніх умовах мариновані гриби та огірки, м’ясні та рибні консерви, шинка й ковбаса.

З метою профілактики потрібно дотримуватися правил стерилізації банок, кришок і режиму теплової обробки продуктів, зберігати домашні консерви при низьких температурах, обов’язково відбраковувати і знищувати роздуті банки. Оскільки особливо чутливі до ботулінічного токсину діти, давати їм консервовані в домашніх умовах продукти слід тільки після термічної обробки.

Ознаки захворювання можуть з’явитися вже протягом декількох годин. Перші симптоми – це блювота, пронос, біль у животі. Потім з’являється загальна наростаюча м’язова слабкість. У хворого порушується гострота зору: він усе бачить ніби крізь туман, в очах починає двоїтися. Голос стає сиплуватий-хриплуватим. Хворий скаржиться на сухість у роті.

При перших же симптомах ботулізму потрібно терміново викликати швидку допомогу. Єдиний порятунок – протиботулічна сироватка. Чим раніше потерпілий звернеться до лікаря, тим більше ймовірність уникнути ускладнень, а то й самого гіршого. Адже без своєчасного лікування настає смерть від паралічу дихальної мускулатури.

За матеріалами Хартия 97′

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.