Новини України. 10 листопада. Київські підприємства і організації почали отримувати листи від банків, обслуговуючих їх зарплатні рахунки.

НБУ
Нацбанк хоче знати все про українців

Фінансові установи у ввічливій формі просять усіх своїх зарплатних клієнтів заповнити анкету, де серед іншого – вказати своє майно і рахунки в інших банках, а також розповісти, чи займаються вони публічною діяльністю. Банки посилаються на зміни в законі «Про запобігання легалізації злочинних доходів» і відповідну постанову НБУ.

«Вся інформація, надана вами, є банківською таємницею і може бути розкрита третім особам відповідно до статті 62 закону «Про банки і банківську діяльність», йдеться в одному з таких листів. Це означає, що банківські анкети українців цілком законно можуть отримувати суди, державна виконавча служба, податкова, СБУ, міліція і антимонопольний комітет, а також органи державного фінансового моніторингу, коли такі будуть створені.

Усі банки з іноземним капіталом вимагали заповнення анкет. Їх працівники в неофіційних бесідах пояснили, що таким чином материнський банк перестраховується, щоб його філія в Україні не мала проблем із владою.

Нацбанк відповів, що не збирає у банків інформацію про їх клієнтів. Але одночасно пояснив, що банки ведуть збір таких даних в цілях протидії тероризму та економічної злочинності.

«Банк зобов’язаний ідентифікувати клієнта і вивчати його фінансову діяльність. Це необхідно для запобігання використання банківських послуг для легалізації злочинних доходів і фінансування тероризму», – говорять у Нацбанку.

Окрім того, в НБУ пояснили, що розробили нові анкети на вимогу Міжнародної організації з протидії відмиванню грошей і фінансуванню тероризму (ФАТФ), і що тільки завдяки цьому ФАТФ виключила Україну зі свого чорного списку.

Джерело Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.