Новини України. 12 листопада. Україна і Європейський Союз зняли всі спірні питання з приводу Угоди про зону вільної торгівлі та асоціацію ЄС, крім одного.

Якщо країна, розташована в центрі Європи, то на якій підставі вона позбавлена європейської перспективи

Про це написав прем’єр Микола Азаров на своїй сторінці в мережі Facebook.

“Сьогодні в Брюсселі завершилися переговори на рівні експертів про укладення Угоди про зону вільної торгівлі та асоціацію ЄС. Практично всі спірні питання зняті, і компромісний варіант угоди підготовлений”, – зазначив він.

“Залишилася в Угоді про асоціацію одна позиція, яка вимагає вироблення або компромісного варіанту, або прийняття політичного рішення”, – розповів Азаров.

“Наша делегація наполягає на тому, щоб в Угоді про асоціацію з ЄС була зафіксована перспектива членства в ЄС для України. ЄС пропонує інші формулювання”, – уточнив прем’єр.

“Проте ми виходимо з того, що Угода про асоціацію з ЄС – це історично важливий документ, він приймається і буде розрахований на тривалий проміжок часу, може бути на 10-15 років”, – заявив він.

“По суті, цей документ вимагає проведення Україною дуже великої роботи з модернізації економіки, соціальної сфери, реформування правоохоронної системи, судової системи. Тобто, іншими словами, після закінчення певного часу Україна повинна відповідати певним стандартам, прийнятим в країнах ЄС”, – зазначив прем’єр.

При цьому Азаров уточнив, що “виникає питання: якщо країна, розташована в центрі Європи, відповідає всім стандартам ЄС, то на якій підставі вона позбавлена європейської перспективи? Це наші доводи”.

“Ми розраховуємо на те, що наші партнери з розумінням поставляться до нашої позиції”, – підсумував прем’єр.

Джерело Українська правда 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.