Новини України. 6 листопада.  Недобір молока в сільгосппідприємствах можна було б заповнити за рахунок приватного сектора, як це, загалом, робилося в усі часи.

Корів потрібно реєструвати одразу після народження

Але там ситуація ще більш невтішна, ніж у сільгосппідприємствах.

Позбавлений усілякої підтримки держави і місцевих органів, вкрай стурбованих земельним питанням, котеджною та іншою забудовою пасовищ і вигонів для худоби, приватний сектор на очах зникає. Жителі сіл Кожухівкі і Бесп’ят Васильківського району Київської області ще три роки тому утримували по кілька десятків корів, зараз в першому з них залишилося три корови, у другому – чотири. І таких сіл, особливо поблизу Києва, більшає. Вчорашні виробники молока стають його споживачами. В результаті ціни на цю продукцію в ряді міст і райцентрів області дорожче, ніж у столиці.

На базарі у Володарці, наприклад, молоко розкуповують по 9 грн за літр. Торгуючі молочниці зізнаються, що підняли ціни на 3-4 грн ще влітку. Брали б і більше, але з’явилися конкуренти з Житомирської області, які збивають ціну. Однак ближче до холодів ціни вони все одно підвищать.

По всій області стовпи обвішані написаними від руки оголошеннями з таким змістом: «Купуємо корів. Оплата відразу на місці. Працюємо без вихідних». З’ясувалося, що київських заготівельників дійсно цікавить як об’єкт мясозаготовок не бички, а саме корови. Цей «товар» навіть в розпал літа при великій кількості зелених кормів досить ходовий. Платять по 9-13 грн за кіло живої ваги.

На початку 2010 року навіть був прийнятий закон про ідентифікації та реєстрації теличок, зокрема зобов’язували власника у семиденний термін після народження теляти фіксувати цю подію як документами, так і номерним знаком. До ряду вже наявних контролюючих органів на комерційній основі створена нова структура (послуги, зрозуміло, платні), яка займається реєстрацією та нумерацією худоби. Результатом такого ретельного обліку в усіх інстанціях є те, що дійні корови при надмірному дефіциті молока відправляються на бойні.
Джерело Зеркало недели 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.