Новини України. 17 листопада. Велика частина українців очікує, що умови життя в країні через п’ять років погіршаться.

майже половина українців очікує погіршення життя

Такі результати репрезентативного опитування, проведеного в жовтні 2011 року Інститутом вивчення ринку та громадської думки IFAK Ukraine.

Тільки 22% жителів України вважають, що через п’ять років умови життя в країні зміняться в кращу сторону, 41%, згідно з даними опитування, чекає погіршень. Решта 37% опитаних вважають, що все залишиться без змін.

З точки зору українців, економічна ситуація в країні залишається найбільшою проблемою – так вважає 71% опитаних у жовтні 2011 року. Друге місце в списку найважливіших проблем займає корупція (57%). На третьому місці – чиновницький і міліцейське свавілля. Якщо ще рік тому (у грудні 2010 року) кожен третій українець (34%) зараховував свавілля влади до числа найважливіших проблем, то зараз так вважають вже 43%.

Ще 31% опитаних назвали порушення прав людини однією з найважливіших проблем в країні. Рік тому правозахисну тематику згадали в опитуванні лише 24% респондентів. Проблему тероризму на Україні актуальною вважають лише 12% респондентів.

Опитування проводилося відразу після винесення вироку колишньому прем’єр-міністрові країни Юлії Тимошенко, яку звинуватили в перевищенні службових повноважень. За даними опитування з’ясувалося, що дії судової влади в ході цього процесу викликають у населення недовіру. Практично кожен другий (52%) вважає кримінальне переслідування Тимошенко політично вмотивованим, і лише 31% вважає його правомірним.
Всього в опитуванні брала участь тисяча мешканців з різних регіонів України.

Джерело Зеркало недели 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.