Новини світу. 2 жовтня. Питання про майбутнє найбільшого банку Бельгії Dexia винесене на екстрене засідання міністрів фінансів Франції, Бельгії та Люксембургу.

Dexia опинився зараз у складному становищі

Воно відбудеться в найближчий понеділок, повідомляє сьогодні лондонський тижневик The Sandy Times.

За словами видання, на зустрічі належить виробити шляхи для «порятунку цього одного з провідних банків континентальної Європи». Dexia опинився зараз у складному становищі у зв’язку з частковою втратою ліквідності міжбанківським ринком зони євро, що викликане зростанням ризиків за держоблігаціями ряду її країн.

Уряди Франції, Бельгії та Люксембургу є акціонерами банку Dexia. Вони увійшли в капітал банку після того, як переписали на себе облігації з активів Dexia, що знецінилися в результаті глобальної фінансової кризи 2008 – 2009 років, на суму в 80 млрд євро. Зараз банку потрібно знайти ще 20 млрд євро для покриття облігацій, що залишилися на його рахунках і втратили вартість.

Недавні спроби бельгійського банку провести збільшення свого капіталу виявилися невдалими. The Sandy Times відзначає, що міністри трьох країн спробують в найближчий понеділок виробити формулу порятунку банку, яка може включати його об’єднання з одним з банків Франції. У зв’язку з цим тут називають Caisses des Depots, контрольовану державою фінансову структуру.

Як зазначають незалежні фахівці, ситуація, що склалася навколо банку Dexia, є показником загального ослаблення позицій банків Євросоюзу, що викликано кризою ринку держоблігацій єврозони.

За матеріалами ZN.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.