Новини здоров’я. 4 жовтня. Діти, які вчасно лягають спати, відрізняються більш здоровою вагою і рідше страждають від ожиріння, ніж ті, хто звик лягати пізно вночі.

дитячий сон
А коли ваша дитина лягає спати?

Австралійські вчені провели дослідження і з’ясували, що діти, котрі лягають спати пізно ввечері, в 1,5 разів частіше страждають від зайвої ваги, ніж хлопчики і дівчатка, які рано засинають і прокидаються рано-вранці, не дивлячись на те, що в цілому вони сплять однакову кількість часу.

Крім того, дослідники відзначили, що діти, які пізно відправляються в ліжко, в два рази менше фізично активні і майже в 3 рази частіше надмірно захоплюються перегляданям телевізора і грою в комп’ютерні та відеоігри. У дослідженні взяли участь 2200 школярів віком 9-16 років.

«Діти, які пізно лягають і пізно встають, а також діти, які рано лягають і рано встають, отримують однакову кількість сну. Нам давно відомо про те, що нестача сну пов’язана з різними проблемами зі здоров’ям, такими як надмірна вага.

Наша робота підтвердила, що в даному випадку важливим є не тільки кількість сну, але і час, в який діти сплять», – пояснюють автори дослідження. Вчені припускають, що «жайворонки» більш фізично активні протягом дня, ніж «сови», чим і пояснюється їх різниця у вазі. Можливо, це пов’язано із шкідливими звичками, наприклад, переглядом телевізора і комп’ютерними іграми.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.