Новини науки. 29 жовтня. Визнання своїх помилок і недоліків корисне для психічного здоров’я, на відміну від роздутої, нічим не підкріпленої зарозумілості, вважають психологи.

чоловік та жінка
Оцінювати свої можливості потрібно об'єктивно

Спроби штучно завищити свою самооцінку можуть стати причиною розвитку депресії.

Вчені провели експерименти за участю 295 студентів з США і 2760 студентів з Гонконгу, які показали, що, коли студент оцінює свої низькі або високі досягнення об’єктивно, у нього не виникає емоційних проблем. Однак, якщо студент намагається прикрасити свої низькі досягнення, він частіше впадає в депресію.

Як вважають учені, відмінники усвідомлюють свої сильні боки, а двієчники знають про свої слабкі сторони, маючи можливість поліпшити свої результати. У людини, яка закриває очі на свої низькі результати, цієї можливості немає.

«Наші висновки ставлять під сумнів твердження про те, що похвала необхідна тим, хто показує погані результати, для підтримки їх емоційного здоров’я. Ми вважаємо, що оцінка і самооцінка повинні бути об’єктивними, а не хибними», – відзначають автори дослідження.

Таким чином, завищена самооцінка призводить до стресу, коли реальний стан справ стає очевидним, і, крім цього, перешкоджає подальшому розвитку та покращенню результату.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.