Новини політики. 16 жовтня. Говорити про те, що Україна змінює інтеграційний вектор, поки що передчасно.

Говорити про те, що Україна змінює інтеграційний вектор, поки що передчасно - Чумак

Таку думку висловив директор Українського інституту публічної політики Віктор Чумак, коментуючи заяву спікера парламенту Володимира Литвина про те, що Україна може приєднатися до Митного союзу у зв’язку з критикою ЄС.

“Те що цього хоче Литвин, зовсім не означає, що цього хоче Україна. Згідно з останніми даними соціологічних досліджень, більшість українців підтримують підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС“, – зазначив політолог.

Водночас він не виключає, що Україна може відмовитися від Митного союзу на користь Єдиного економічного простору.

“Якщо Україна і надалі продовжуватиме ігнорувати попередження Європейського Союзу стосовно справи Тимошенко, то в цьому випадку ЄС, якщо й погодиться на підписання угоди про асоціацію, напевно відкладе ратифікацію даного документу. В цьому контексті заяву Литвина можна розглядати як пробну кулю для “прощупування” реакції держави”, – підкреслив Чумак.

“І у влади в цьому випадку буде прекрасне “виправдання” для суспільства: бачите – ми все робили для інтеграції в ЄС, а Європа нас не захотіла”, – зауважив експерт.

Раніше голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що Україна може відмовитися від угоди про асоціацію з ЄС та обрати Митний союз через критику на адресу нашої держави з боку Євросоюзу.

Він нагадав, що Росія зі свого боку пообіцяла Україні 9 млрд дол. на рік за умови членства у Митному союзі.

“9 млрд дол. множимо на 8 – і ми закриємо всі проблеми з Пенсійним фондом. Тому я можу прогнозувати такий розвиток подій, що якщо буде надалі продовжуватися або візьме верх позиція тих європейських політиків, які кажуть, що через справу Тимошенко потрібно з Україною припинити мати справу або тільки технічно вести переговори”,- резюмував Литвин.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.