Новини науки. 21 жовтня. Здатність до зачаття з віком знижується не тільки у жінок, а й у чоловіків, попереджають вчені з Бразилії.

З батьківством не варто довго затягувати

На їхню думку, чоловікам, які бажають стати батьками, не варто тягнути занадто довго, оскільки їх репродуктивні здібності помітно погіршуються з часом.

До цього моменту вважалося, що зниження здатності до запліднення з віком стосується лише жінок, яким після 40 років стає все важче і важче завагітніти без медичної допомоги.

Як показало дослідження, за участю пацієнтів з клініки зі штучного запліднення, шанси чоловіки стати батьком зменшуються на 7% щороку між 41 і 45 роками, а потім зниження фертильності йде по зростаючій.

«Безумовно, у чоловіків все не так серйозно, як у жінок, а й чоловікам не варто чекати вічно. Якщо вони не завели дитину до 45 років, їм варто подбати про це якомога швидше», – розповідають автори дослідження з Центру репродуктивної медицини Хантінгтона в Бразилії.

Як показав аналіз даних про 570 пар, що проходять лікування від безпліддя за допомогою донорської яйцеклітини, шанси пари на успішну вагітність дорівнюють 60%, якщо чоловікові було більше 41 року. До 45 років шанси запліднення – 35%. Після цього вони знижуються ще помітніше.

«Значення віку матері для успішного запліднення давно відомо, чого не можна сказати про значення віку батька. Оскільки все більша кількість чоловіків стають батьками в пізньому віці, розуміння того, як їх вік впливає на якість сперми і фертильність, є вкрай важливим», – роблять висновок вчені.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.