Новини України. 11 жовтня. Екс-президент Віктор Ющенко не вважає справу Юлії Тимошенко політично обумовленою.

Віктор-Ющенко
Ющенко вважає, що Тимошенко зрадила угодою національні інтереси

На його думку, уклавши з російським прем’єр-міністром Володимиром  Путіним у 2009 році газові угоди, вона зрадила національні інтереси, заявив Віктор Ющенко в інтерв’ю BBC

При цьому Ющенко дистанціюється від своєї участі у підписанні контрактів, хоча і звинувачує Тимошенко в тому, що вона не координувала свої дії з ним.

Також він закидає Тимошенко і її політичній силі – БЮТ – те, що українські демократичні сили роздроблені. Ющенко схвалює намагання уряду Азарова переглянути газові угоди з Росією і вважає, що Росія ніколи не відмовиться від ідеї “колоніальної України”.

Говорячи про справу проти Юлії Тимошенко стосовно газових контрактів 2009 року, Віктор Ющенко намагався чітко розмежувати політичну і економічну складові цього процесу.

“Чому Німеччина має базову 250, Словаччина, Австрія мають від 250 до 300, Україна має 450? Причому, я назвав держави, які знаходяться на одній гілці газопроводу. Чому, знаходячись ближче до джерела видобування, Україна платить ціну, яка знаходиться на кордоні між Францією і Італією в Альпах? Як вийшло так, що Україна платить некоректну, неринкову ціну? Що за цим стоїть?”.

На думку Ющенка, неринковою є і ціна на транзит російського газу, і підходи до штрафів за не викуплений вчасно газ. При цьому Ющенко визнає і політичний чинник.

“Безумовно, ні одна політична сила не обмине, щоб цю оказію використовувати політично”. На його думку, те, що багато колишніх функціонерів часів його президентства (Юлія Тимошенко, Юрій Луценко та багато інших. – ред.) перебувають в СІЗО, не є добре, однак він вважає, що відповіді на всі питання має дати тільки суд.

У контрактах 2009 року, за словами Ющенка, він прямої участі не брав, однак засуджує те, що Тимошенко без його дозволу поїхала до Москви і уклала з Путіним газові угоди.

Україна цей контракт обслуговувати не може. Він приносить нам збитків щорічних, якщо взяти по транзиту, ми десь не добираємо 4 мільярди. За газ ми щорічно переплачуємо від комерційної ринкової ціни приблизно 3,5 мільярди”, – заявив він в інтерв’ю.

Політичні стосунки Ющенка з Тимошенко почалися, за його словами, “пізнього вечора у грудні 1999 року”, коли вона прийшла до нього і запропонувала віддати їй посаду енергетичного віце-прем’єра в його уряді.

Загалом, Ющенко заявив про те, що після 1999 року “кожна посада, яка була у Тимошенко, була зроблена мною”. А от “жовтою карточкою” у їхніх стосунках Ющенко вважає події 2005 року після того, коли у парламенті “почалася активна перевербування народних депутатів фракції НУ-НС у парламенті під омофор Тимошенко. … Потім десь у березні-квітні Юлія Володимирівна починає говорити про “оточення президента”. Я бачив два крила як ворогів, які з собою б’ються”. І після того, як НУ-НС і БЮТ не виробили спільної стратегії поведінки, Ющенко вирішив відправити Тимошенко у відставку.

Політичні невдачі української опозиції Ющенко пов’язує в основному з діяльністю Тимошенко. “Проблема демократії це те, що принесла в політику за останні 3-4 роки та політична сила, яка в нас була при владі. Це БЮТ. Розбрат, хитання, взаємопоборення – оце таке лоно демократів”, – сказав Ющенко в інтерв’ю.

За матеріалами ВВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.