Новини політики. 14 жовтня. Європейський союз переніс на пізніший термін саміт Україна-ЄС, який раніше планувалося провести у Києві 14 грудня.

ЄС переніс саміт через Росію

Про це повідомив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Олег Волошин, передає ДТ

«У нас на 14 грудня планувався саміт Україна-ЄС, зараз вони (Євросоюз, — ред.) на 14 поставили саміт Росія-ЄС.

У зв’язку з цим наш саміт розміщується трохи пізніше», — повідомив О.Волошин, відзначивши, що «це дуже рухливий процес».

Як стало відомо ДТ з власних джерел, саміт з Україною перенесено на 19 грудня. Нагадаємо, що саме на грудневому саміті в Києві планувалося парафувати Угоду про асоціацію з ЄС.

Раніше повідомлялося, що 20 жовтня президент В.Янукович перебуватиме з офіційним візитом у Брюсселі. Планувалося, що у цей день “буде досягнуто політичного компромісу з політичних питань, які не було вирішено на експертному рівні».

Тобто В.Янукович і Ж.М.Баррозу повинні були оголосити про завершення перемовин щодо Угоди про асоціацію, що включає поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі (ЗВТ).

Далі Угоду мали парафувати на саміті Україна-ЄС у грудні в Києві (процедура парафування свідчить про те, що сторони згодні з текстом угоди і не будуть ініціювати нових змін до неї; наступним етапом після парафування є підписання угоди і її ратифікація).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.