Новини України. 11 жовтня. Європейський союз розчарований вироком Печерського районного суду у справі Юлії Тимошенко.

Кетрін Ештон
Ештон: ЄС перегляне відносини з Україною

Про це йдеться в офіційній заяві Верховного комісара ЄС з зовнішніх зв’язків Кетрін Ештон. “Печерський суд не дотримувався міжнародних стандартів, чесного, прозорого та незалежного суду”, – вважають в ЄС.

Брюссель закликає владу України забезпечити неупереджене оскарження рішення. ЄС перегляне відносини з Україною. В Євросоюзі заявляють, що те, як українська влада ставиться до закону може вплинути на процес підписання Угоди про Асоціацію і загалом на діалог між Києвом і ЄС.

“Це ризик, що має глибокі наслідки для двосторонніх відносин між ЄС та Україною, в тому числі для укладення Угоди про асоціацію, політичного діалогу і нашого співробітництво в більш широкому сенсі”, – йдеться в заяві.

“Це, на жаль, підтверджує, що юстиція застосовується вибірково в політично мотивованих переслідуваннях лідерів опозиції і членів колишнього уряду”, – сказала Ештон.

“Я маю намір обговорювати питання дотримання демократії і прав людини в Україну на наступному саміті ЄНП для того, чи будемо ми йти далі до Угоди про асоціацію. Я вважаю, що ми повинні припинити переговори”, – йдеться в заяві глави Європейської національної партії Вілфреда Мартенса.

Президент ЄНП назвав судовий процес над Тимошенко “ганебним для країни, яка заявляє про свої європейські прагнення і наміри підписати Угоду про асоціацію“. “Обіцянки Януковича звільнити політичних ув’язнених до сих пір не виконані, що робить співпрацю з українською владою дуже складною”, – сказав він. До кінця дня Євросоюз сформує кінцеву думку щодо ситуації в Україні.

Нагадаємо, сьогодні Печерський районний суд Києва прийняв рішення про позбавлення волі екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко на термін 7 років, з позбавленням права обіймати державні посади на термін до 3 років. Суд також зобов’язав Тимошенко виплатити НАК “Нафтогаз України” суму збитків понад 1,5 млрд гривень.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.