Новини світу. 18 жовтня. Європейський суд в Люксембурзі визнав суперечливим законодавству ЄС патентний захист експериментальних методик, що включають використання стовбурових клітин, отриманих шляхом руйнування ембріонів людини.

суд
Суд задовольнив позов Greenpeace

Відповідне рішення було прийнято судом за позовом міжнародної організації Greenpeace.

Організація оскаржувала патент на методику перетворення стовбурових клітин ембріона людини в нервові клітини, оформлений німецьким дослідником Олівером Брюстлем на початку 90-х років минулого століття.

Приводом для цього послужили потенційні порушення етичних норм, можливі, на думку Greenpeace, при промисловому використанні цієї та інших аналогічних технологій.

В кінці минулого року Федеральний суд ФРН передав позов Greenpeace на розгляд Європейського суду. В результаті розгляду справи Європейський суд, рішення якого не підлягають оскарженню на території ЄС, погодився з доводами міжнародної організації.

Згідно з судовою постановою, методики, що застосовуються в наукових цілях і засновані на використанні стовбурових клітин, отриманих з людських ембріонів на стадії бластоцисти, не підлягають патентному захисту в рамках європейського законодавства.

Це рішення пов’язане з законом ЄС від 1998 року, який забороняє патентувати промислові технології, які передбачають використання людських ембріонів.

Джерело Медпортал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.