Новини авто. 19 жовтня. Європейську боргову кризу відчувають виробники автомобілів.

автомобіль, завод
Автовиробники планують призупинити роботу заводів

Провідні компанії: Renault, PSA Peugeot Citroen, Ford і General Motors запланували до кінця року введення днів простою на деяких своїх заводах у Європі.

Автовиробники хочуть уникнути затоварення складів напередодні очікуваного в 2012 році скорочення продажів автомобілів. Якщо недавно аналітики вважали, що в наступному році європейський авторинок продовжить відновлення, то ескалація боргової кризи і зниження довіри споживачів до економіки змусили їх переглянути прогнози.

Ford має намір на кілька днів зупинити конвеєр свого заводу в Бельгії, так як “спільний ринок в Європі залишається млявим”.

Ввести дні простою на своїх заводах планують  французькі Renault і PSA Peugeot Citroen. GM до кінця цього року зупинить на 20 днів виробництво в німецькому Айзенаху. Крім того, компанія планує до кінця наступного року на 80 днів призупинити складання автомобілів в іспанській Сарагосі.

Японські автовиробники продовжують нарощувати виробництво в Європі, але це пов’язано скоріше із загальним відновленням бізнесу після березневого землетрусу і цунамі. Причому Toyota визнає, що через погіршення ситуації в економіці вона “стала більш обережною, ніж раніше”, і відмовилася від роботи співробітників по вихідних.

Вереснева статистика з продажів автомобілів в Європі ще не вийшла, однак консалтингова компанія JD Power прогнозує, що вони зросли лише на 0,4%. В Іспанії та Італії продажі авто минулого місяця впали до мінімальних рівнів за півтора десятиліття: в Іспанії вони скоротилися на 1,3%, а в Італії – на 5,7%. Авторинок у вересні просів на 1,4% і в Франції.

На відміну від європейського авторинку, в Україні відчувається автомобільний бум. Кожен місяць дилери ставлять посткризові рекорди продажів, але аналітики вже заговорили про швидке уповільнення темпів зростання.

За матеріалами autoconsulting

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.