Новини світу. 27 жовтня. Керівництво зони євро домагається від країн групи БРІК (Бразилія, Росія, Індія, Китай) і Міжнародного валютного фонду виділення 1 трлн євро в спеціальний фонд зі стабілізації фінансового ринку єврозони.

єврозона, ВВП, гроші
Європа попросить кредиту в країн БРІК

Про це стало відомо сьогодні з ділових європейських кіл, передає ИТАР-ТАСС.

Сьогодні вночі на своєму саміті лідери країн зони євро ухвалили рішення збільшити розмір активів Європейського механізму фінансової стабілізації, який зараз досягає 440 млрд євро. У прийнятих зустріччю офіційних документах нова цифра не називається, проте під час підсумкової прес-конференції президент Франції Ніколя Саркозі назвав 1,4 трлн доларів США “фінансовою міццю” ЄМФС. Згідно з інформацією від дипломатичних кіл, цей рівень досягнуть за рахунок застосування особливої ​​формули, коли облігації низки країн зони євро будуть страхуватися ЄМФС. Загальна сума застрахованих облігацій досягне 1 трлн євро.

Однак керівництво Євросоюзу прийшло до висновку, що стабілізувати фінансовий ринок єврозони в нинішніх умовах може тільки фонд, розмір якого досягає 2 трлн євро. Нинішній саміт погодив надання гарантій з боку країн єврозони на половину цієї суми. Половину – 1 трлн євро – ЄС має намір залучити від третіх країн, в першу чергу БРІК і держав з високим позитивним сальдо зовнішньої торгівлі, включаючи країни-експортери нафти Перської затоки.

Отримані кошти надійдуть до спеціального міжнародного стабілізаційного фонду. Євросоюзом розглядається також можливість звернення до МВФ за кредитом.

План про залучення фінансових коштів від групи БРІК і МВФ буде обговорюватися на саміті фінансової “двадцятки”, який відбудеться 3 – 4 листопада у французькому місті Канн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.