Новини світу. 13 жовтня. “Вирок Тимошенко”: каїрський суд виніс заочний вирок Хусейну Салему – колишньому єгипетському чиновнику, який відповідав за підписання договорів на поставку природного газу до Ізраїлю.

Хусейн Салем отримав термін як Тимошенко

Суд визнав помічника Хосні Мубарака винним у тому, що він небезкорисливо уклав невигідні для своєї країни угоди на продаж палива. За це Салему призначили покарання у вигляді семи років позбавлення волі.

Крім того, він і його діти – син і донька Халед Магід – зобов’язані виплатити державі компенсацію збитків на суму близько 4 мільярдів доларів.

В даний час Салем разом з дітьми перебуває за кордоном – в Іспанії. За запитом єгипетських колег місцева влада заарештувала екс-чиновника. Іспанський суд тепер вирішує, чи можна екстрадувати Салема на батьківщину.

Тим часом у Каїрі нові керівники країни завершують розробку нового контракту на поставку газу до Ізраїлю, який передбачає значне підвищення ціни на паливо.

На думку єгиптян, наближені особи до Мубарака, їхні діти, а також діти самого диктатора отримали від Ізраїлю значні “відкати”, уклавши невигідні для своєї країни контракти. Єрусалим ці твердження відкидає і заявляє про небажання переглядати угоди.

Після повалення режиму Хосні Мубарака, газопроводи, по яких йде експорт єгипетського газу до Ізраїлю, не раз ставали об’єктом нападу з боку невідомих терористів. Через це поставки палива часом перериваються.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.