Новини технологій. 28 жовтня. Японські фахівці створили робота, який переміщується за рахунок енергії перенесення ваги свого «тіла».

«Робоноги» використовують виключно потенційну енергію

Жодні рухові системи не потрібні: треба лише підштовхнути «залізяку» для початку ходьби.

Пристрій, створений інженерами лабораторії SanoLab при Технологічному інституті Нагої, являє собою дві пари алюмінієвих кінцівок, які об’єднані допоміжними механізмами. Їх розміри, пропорції та вага відповідають людським ногам.

Як розповідає один з авторів проекту Кадзукі Івацукі, «робоноги» використовують виключно потенційну енергію, яку вони черпають в процесі власного руху. Конструкція містить лише механіку – ніяких моторів, батарей або електроніки.

У минулому році під час випробувань механічні кінцівки прокрокували безупинно 13 годин, зробивши 100 тис. кроків і подолавши 15 км. Це досягнення було занесено до Книги рекордів Гіннесса. Пройдена відстань вчетверо менше абсолютного рекорду серед прямоходячих роботів, встановленого раніше цього року пристроєм Ranger (США). Проте «американець» користувався «допінгом» у вигляді літій-іонних батарей.

За словами пана Івацукі, люди з проблемами опорно-рухового апарату зможуть застосовувати штучні ноги в якості підтримуючої системи – щось на кшталт самохідних милиць. А технологія як така стане в нагоді при виробництві спортивного інвентаря.

Презентація робота відбулася на виставці медичного та реабілітаційного обладнання HCR 2011, яка пройшла в Токіо з 5 по 7 жовтня. Дослідники мають намір об’єднатися з промисловцями і виготовити комерційну версію цієї гідної розробки через рік або два.

ВІДЕО

За матеріалами Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.