Новини світу. 21 жовтня. Японія готова надати допомогу Лівії при створенні нової держави, надавши свій науковий і технічний потенціал, заявив міністр закордонних справ Японії Коїтіро Гемба.

Японія допоможе Лівії відновитися

“Ми сподіваємося, що одночасно зі якнайшвидшою стабілізацією правопорядку, будуть створені умови для відновлення країни. Ми хотіли б, використовуючи знання і техніку нашої країни, допомогти Лівії при створенні нової держави”, – заявив Гемба.

Міністр також повідомив, що в Японії вже надійшло прохання від влади Лівії про надання протезів для потерпілих. Японія готова надати цю допомогу безоплатно через відповідні органи.

Гемба не виключив того, що “коли ситуація в країні стабілізується, цілком імовірно, що виникне питання і про надання фінансової допомоги”.

“Зараз ми вивчаємо ситуацію для того, щоб відновити роботу посольства в Лівії“, – додав міністр.

Масові демонстрації з вимогою відставки Муамара Каддафі, що правив країною більше 40 років, які згодом переросли в збройне протистояння між урядовими силами і опозицією, почалися в Лівії в середині лютого. У ході майже дев’яти місяців бойових дій противникам режиму Каддафі вдалося встановити контроль майже над усією територією Лівії. Перелом у бойових діях настав у третій декаді серпня, коли сили опозиції за підтримки авіації НАТО зайняли лівійську столицю Тріполі.

У лютому опозиція сформувала в Бенгазі Перехідну національну раду (ПНС), яку оголосила єдиним легітимним органом влади в країні. ПНС визнали близько 60 країн, включаючи Росію.

За матеріалами РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.