Новини медицини. 3 жовтня. Симптоми псоріазу часто проявляються раптово. Спочатку на тілі хворого починають з’являтися висипка. Такі висипання можуть розташовуватися як на окремих ділянках шкіри, так і покривати шкірний покрив людини в цілому.

Для того, щоб відрізнити псоріаз від алергії варто пройти діагностику

Первинним проявом висипу при псоріазі вважають чітко окреслені папули, що мають округлу форму яскраво рожевого кольору і розмір, приблизно, з горошину. Зазвичай папули покривають сріблясто-білі лусочки. З часом розміри папул і шар лусочок збільшуються. Висипка при псоріазі може мати розмір від незначних цяток до великих плям. При запущеній формі захворювання бляшки можуть покривати більшу частину поверхні тіла. Найчастіше псоріазні утворення знаходяться на поверхні колін, ліктів, попереку і сідниць. На місці появи бляшок шкіра дуже часто тріскається і може кровоточити, розповідають фахівці НоуХауМед.

Ще одним із симптомів захворювання на псоріаз є сильний свербіж шкіри в місцях появи висипань. На прояв псоріазу має вплив пора року. Літній сезон сприятливо впливає на захворювання і в цей час часто симптоми затихають або ж зникають зовсім. Але не варто думати, що тимчасова відсутність симптомів говорить про лікування. Псоріаз – захворювання хронічне і з настанням холодної пори року симптоми поновлюються.

Запущені та особливо важкі форми псоріазу можуть супроводжуватися ураженням суглобових і навколосуглобових тканин. При цьому вони не тільки болять, але і набрякають, а також можуть втратити рухливість.

Поверхня шкіри хворих на псоріаз виглядає так, начебто обшпарена окропом, при цьому шкіра стає яскраво-червоною і лущиться. Неестетичний зовнішній вигляд, постійна сверблячка приводить до нестабільності емоційного стану хворих на псоріаз.

Якщо причиною появи псоріазу є недозволений психологічний конфлікт, то його вирішення з допомогою психологів допоможе перевести захворювання в стадію тривалої ремісії.

Так само до симптомів псоріазу відносять симетрично розташовані по обох сторонах тіла висипання, наприклад, на колінах або ліктьових згинах. Псоріатичний артрит супроводжується підвищеною чутливістю суглобів і больовим синдромом. Зняти біль і запалення допоможуть спеціальні процедури. При підборі медикаментозного і фізіотерапевтичного лікування, лікар звертає увагу на стадію захворювання, вид і локалізацію шкірних висипок, загальний стан і вік хворого, а також результати проведеної діагностики.

Але не варто відразу лякатися, виявивши у себе деякі з перерахованих симптомів. Адже деякі шкірні захворювання мають аналогічні з псоріазом симптоми. Нерідко алергічна реакція може викликати не тільки висипання, але і почервоніння, і лущення шкіри.

Точний діагноз можна встановити тільки після проведення аналізів і діагностичних процедур.

За матеріалами НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.