Новини політики. 21 жовтня. Збігнєв Бжезінський, провідний американський геостратег, у ході виступу перед учасниками круглого столу “Україна на шляху до зрілої державності” заявив, що ЄС не може дозволити собі поступитись у справі Тимошенко.

Януковича в Америці бачать як диктатора

«Для ЄС (в питанні Тимошенко – прим. ред) на карту поставлено не лише майбутнє відносин з Україною, а і сама Європа.

Концепція Європи грунтується на взаємопов’язаності понять суверенітету та демократії, на основі яких вибудовується співпраця та політична єдність», – заявив Бжезінський.

«Для тих, хто хоче бачити Україну в Європі, існує спокуса повести себе в дусі Макіавеллі. Мовляв, забудьмо про Тимошенко, приймімо Україну і все буде добре. Втім, існує проблема. Таке ставлення з боку Європи до корумпованої, керованої диктатором України дало б підстави корумпованій та керованій диктатором Росії очікувати такого ж ставлення до себе. Ніхто в Європі не піде на такі умови», – зазначив Збігнєв Бжезінський.

Він також сказав, що справа Тимошенко є головним випробуванням для демократії в Україні. «Справою Тимошенко Україна ізолює себе від Заходу. Позиція Януковича, як президента України, у спілкуванні з Путіним послаблюється», – заявив Бжезінський.

За словами Бжезінського, віддалення України від Європи грає ну руку лише Путіну та Росії, і не є в інтересах Януковича.

«Іноді Янукович займає рішучу проукраїнську позицію. В одному із інтерв’ю він, звертаючись до Москви, сказав, що з Україною не варто спілкуватись з позиції сили. Янукович додав, що Росія намагається загнати Київ до Митного союзу. Це хороші заяви. Втім справа Тимошенко, яка є продуктом рішень Януковича, зменшує його можливості реагувати на тиск», – підкреслив Бжезінський.

Бжезінський також зазначив, що розвиток України визначатиметься суб’єктивним вибором українців . «Навіть, якщо зараз Україна не рухається в напрямку демократичної, керованої конституцією держави, вона все ж стає країною в якій більшість населення – особливо молодь – думає про Україну, як свою країну».

У своєму виступі Збігнєв Бжезінський також висловив думку, що Україна може стати запорукою європеізації та взірцем для розвитку Росії.

«Для цього Україна повинна, по-перше, цілеспрямовано провести демократизацію та консолідувати демократію в країні, а, по-друге, – бути країною дружньою до Росії», – пояснив геостратег, зазначивши, що такі цілі не виключають одна одну.

«Незважаючи на всі проблеми, Україна у порівнянні із Росією є більш-менш демократичною, в той час як Росія є у більшій мірі менш демократичною», – вдався до гри слів Бжезінський.

Збігнєв Бжезінський також зазначив, що справа Тимошенко є наслідком погіршення якості лідерів на чолі України протягом 20-ти років незалежності.

«Подивімося на Кравчука, потім на Кучму, Ющенка, Януковича. Наскільки чітко кожен з них формулював цілі свого президентства? Якого прогресу кожен з них досяг у досягненні поставлених цілей? Наскільки ці цілі були сфокусовані на консолідації національного суверенітету та розвитку демократії?», – поставив запитання Бжезінський.

«Вдаючись до узагальнення, можна щиро сказати, що якість лідерів України радше погіршувалась, і нинішні проблеми України є наслідком цього», – зазначив Бжезінський.

Зазначимо, що Збігнєв Бжезінський, колишній радник з національної безпеки президента США Джиммі Картера, вважається одним із найвпливовіших геостратегів та політичних мислителів США.

За матеріалами Голос Америки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.