Новини науки. 10 жовтня. Для більшості з нас запах органічної речовини, що розкладається, – це останнє, з чим асоціюється секс. Однак декого запах гнилих фруктів по-справжньому “заводить”.

Запах гнилих фруктів - справжній афродизіак, вважають вчені

Вчені проводили експерименти з мушками дрозофілами, і прийшли до висновку, що запах гнилих фруктів є для них справжнім афродизіаком.

На думку експертів, вивчення сексуальної поведінки мушок допоможе пояснити, чому люди часто асоціюють їжу з сексом.

Дослідники натрапили на зв’язок між сексом і запахами, вивчаючи почуття нюху дрозофіл. Протестувавши 160 різних хімічних сполук, вони з’ясували, що три з них налаштовують мушок на романтичний лад.

Зазвичай ці речовини – фенілацетальдегід, фенілоцтова кислота і фенілетіламін – виділяються під час гниття фруктів і овочів. Цей феномен проливає світло на еволюційний зв’язок між харчуванням і репродуктивною поведінкою.

«Ми вважаємо, що в даному випадку задіяний біологічний механізм, коли комахи розмножуються в умовах високої доступності їжі, яка необхідна для успішного розмноження і харчування «молодого» покоління», – пояснюють учені.

Дане дослідження – перше у своєму роді, в ході якого було виявлено сенсорний шлях до нюхової системі, що є тригером сексуальної поведінки.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.