Новини технологій. 13 жовтня. Власник планшетного комп’ютера, позбавлений можливості бачити, зможе використовувати пристрій для набору тексту.

Додаток на допомогу інвалідам по зору створено студентом Університету штату Нью-Мексико (США) Адамом Дюраном, який проходив стажування в Стенфордському університеті, і двома його наставниками з Стенфорда Едріаном Лью і Соханом Дхармараджеєм.
Спочатку дослідники працювали над програмою, яка допомагає читати шрифт Брайля, але потім зрозуміли, що можуть «замахнутися» і на введення рельєфно-крапкового шрифту.
Букви й інші знаки в системі Брайля позначаються крапками (проколами) або їх відсутністю в двох стовпцях з трьох осередків кожен. Прилади для їх друку конструктивно досить прості: це подібність друкарської машинки з вісьмома клавішами – по одній на кожну клітинку і двома для повернення каретки і видалення символу. Проте коштують вони близько $ 3-6 тис.
Планшети набагато дешевші, та й функціональність їх не йде ні в яке порівняння з брайлівською машинкою. Єдина складність полягає в тому, що сліпим дуже складно орієнтуватися на гладкій поверхні тачскріну.
Розробники вирішили цю проблему, давши користувачеві можливість створювати клавіші там, де його вісім пальців торкнуться екрану. Завдяки такому рішенню клавіатура стає універсальною і пристосовується до пальців користувача і його особливостей набору тексту. Крім того, якщо він забуде розташування віртуальних клавіш, можна в будь-який момент створити нові.
У додаток також вбудована функція перемикання між спеціалізованими комплектами символів – наприклад, використовуваних в математиці чи хімії. Таким чином, незрячому студенту буде простіше конспектувати лекції.
Технологія існує поки в експериментальному вигляді: пан Дюран і його наставники не уточнюють, під якими ОС вона буде працювати і як скоро може з’явитися на ринку.
ВІДЕО
За матеріалами Компьюлента