Новини технологій. 13 жовтня. Власник планшетного комп’ютера, позбавлений можливості бачити, зможе використовувати пристрій для набору тексту.

Вчені полегшують життя сліпим

Додаток на допомогу інвалідам по зору створено студентом Університету штату Нью-Мексико (США) Адамом Дюраном, який проходив стажування в Стенфордському університеті, і двома його наставниками з Стенфорда Едріаном Лью і Соханом Дхармараджеєм.

Спочатку дослідники працювали над програмою, яка допомагає читати шрифт Брайля, але потім зрозуміли, що можуть «замахнутися» і на введення рельєфно-крапкового шрифту.

Букви й інші знаки в системі Брайля позначаються крапками (проколами) або їх відсутністю в двох стовпцях з трьох осередків кожен. Прилади для їх друку конструктивно досить прості: це подібність друкарської машинки з вісьмома клавішами – по одній на кожну клітинку і двома для повернення каретки і видалення символу. Проте коштують вони близько $ 3-6 тис.

Планшети набагато дешевші, та й функціональність їх не йде ні в яке порівняння з брайлівською машинкою. Єдина складність полягає в тому, що сліпим дуже складно орієнтуватися на гладкій поверхні тачскріну.

Розробники вирішили цю проблему, давши користувачеві можливість створювати клавіші там, де його вісім пальців торкнуться екрану. Завдяки такому рішенню клавіатура стає універсальною і пристосовується до пальців користувача і його особливостей набору тексту. Крім того, якщо він забуде розташування віртуальних клавіш, можна в будь-який момент створити нові.

У додаток також вбудована функція перемикання між спеціалізованими комплектами символів – наприклад, використовуваних в математиці чи хімії. Таким чином, незрячому студенту буде простіше конспектувати лекції.

Технологія існує поки в експериментальному вигляді: пан Дюран і його наставники не уточнюють, під якими ОС вона буде працювати і як скоро може з’явитися на ринку.

ВІДЕО

За матеріалами Компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.