Новини здоров’я. 13 жовтня. Щоденна доза вітаміну Е не знижує ризик розвитку раку простати, як вважалося раніше, а підвищує його.

вітамін Е
Вітамін Е, виявляється, не захищає від раку простати

Новини про вітамін Е прийшли відразу ж за останніми даними про спірний вплив інших вітамінів і добавок на здоров’я людей.

Обидва дослідження показали, що ці речовини не є чарівними засобами від всіх хвороб, як сподівалися багато. У США продаж вітамінів і добавок щорічно приносить фарм-бізнесу близько 28 мільярдів доларів на рік.

Вивчення вітаміну Е почалося в рамках проекту SELECT в 2001 році. Метою роботи було довести зв’язок між вітаміном і профілактикою раку простати. У дослідженні взяли участь 35 000 чоловіків, половині з яких давали вітамін Е, а іншим – плацебо.

До 2008 року робота була припинена через те, що вітамін не виявив ніяких корисних властивостей в рамках даної проблеми. Тим не менш, вчені продовжували спостерігати над учасниками, і через чотири роки прийшли до висновку, що вітамін Е підвищує ризик розвитку простати на 17%.

«Ми були здивовані результатом експерименту. Колись в нас було чимало даних про те, що вітамін Е захищає від раку простати, і тому ми почали свою роботу», – розповідають автори проекту. Вони радять усім споживачам бути більш скептичними до того, що пишуть на упаковках лікарських препаратів, якщо цьому немає серйозних наукових підтверджень.

Крім цього, вчені поставили під сумнів користь постійного прийому вітамінів і добавок, включаючи мультивітаміни, залізо, вітамін В6 і магній, які, на їхню думку, збільшують ризик передчасної смерті серед жінок літнього віку.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.