Новини науки. 31 жовтня. Фахівці науково-освітнього центру Дистанційного зондування Землі провели дослідження з космосу варіацій геофізичних полів у сейсмонебезпечних регіонах.

Запобігти землетрусу неможливо, тому потрібно вміти прогнозувати його

За всю історію людства найзначніший збиток наносився землетрусами, які є найбільш грізними і найменше прогнозованими природними катастрофами. Запобігти землетрусу неможливо, тому головним завданням сучасної науки є вивчення підготовки землетрусу, визначення його місця, сили і часу виникнення. Хоча для вирішення цього завдання використовують всі досягнення науки і техніки, ефективність прогнозу усе ще залишається досить низькою.

Спеціалістам “Аерокосмоса” за допомогою супутників вдалося знайти нові підходи до прогнозу землетрусів. “Встановлені на супутниках прилади дозволяють на відстані відслідковувати різні зміни, пов’язані з підготовкою та проходженням землетрусів. Такі зміни проявляються в структурі земної поверхні, температурі земної поверхні, магнітному полі, силі тяжіння, властивості іонізованої оболонки атмосфери Землі – іоносфери”, – наголошується в прес-релізі Наукового центру аерокосмічного моніторингу (“Аерокосмос”).

За словами керівника проекту, професора Валерія Бондура,” методика прогнозу землетрусів заснована на спільному аналізі змін стану іоносфери, температури поверхні і деформацій земної поверхні, що виявляються перед землетрусами , які реєструються за космічними даними”. В даний час ведеться експериментальне підтвердження запропонованої в рамках проекту методики, повідомив учений.

Він вказав, що в даний час підготовлені навчально-методичні матеріали, які допомагають студентам брати участь в дослідженнях і отримувати практичні навички використання розробленої методики для прогнозу землетрусів з космічних даних.

У той же час “отримані дані будуть застосовуватися для контролю геофізичних процесів, пов’язаних з сейсмічною активністю, а також при створенні системи космічного моніторингу сейсмонебезпечних районів світу для прогнозу землетрусів”, зазначив Бондур.

За матеріалами РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.