Новини науки. 10 жовтня. У Кемеровській області завершилася Міжнародна конференція з вивчення снігової людини за участю вчених із Росії, США, Канади, Швеції та Естонії.

Снігова людина існує

Під час експедиції в Азаську печеру і на гору Каратаг фахівці зібрали “неспростовні докази” існування йєті в Гірській Шорії, говориться в повідомленні, опублікованому на офіційному сайті адміністрації Кузбасу.

Відзначається, що виявлені сліди снігової людини, його передбачуване логово, різні маркери, за допомогою яких йєті мітять територію. В одному з виявлених слідів російський учений Анатолій Фокін помітив кілька волосин, які, можливо, належать бігфуту.

Професор антропології доктор Джеф Мелдрам зі США зазначив, що виявлені в печері сліди за своєю формою сильно нагадують сліди якихось людиноподібних істот. У свою чергу, контактер Робін Лінн підтвердила, що знайдені сліди ідентичні слідам, які вона постійно бачить біля свого господарства в штаті Мічіган, де мешкає ціла популяція йєті. Цих бігфутів вона постійно підгодовує.

Учасники конференції дійшли висновку, що “знайдені артефакти на 95% свідчать про проживання снігової людини на території Кемеровської області”. Вчені закликали виробити більш серйозне ставлення суспільства до йєті і привернути до нього увагу ЗМІ. Крім того, вони запропонували створити на базі Кемеровського державного університету спеціальний науковий центр з вивчення снігової людини.

Перша експедиція в Таштагол на півдні Кемеровської області була організована в березні 2009р. Місцеві жителі кажуть, що неодноразово бачили якихось людиноподібних істот двометрового зросту в районі Азаської печери.

Зазначимо, що бренд йєті широко тиражується місцевими бізнесменами: умільці випускають сувеніри із зображенням снігової людини в промислових масштабах. У Музеї етнографії та природи Гірської Шорії відкрита експозиція, присвячена йєті, а місцеві жителі навіть заснували нове свято – День снігової людини.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.