Новини України. 11 жовтня. Адміністрація Президента США Барака Обами вимагає звільнення Юлії Тимошенко та всіх політичних лідерів і колишніх урядовців в Україні.

Вашингтон, США
Обама вимагає звільнення Тимошенко

Про це йдеться в офіційній заяві оприлюдненій прес-службою Білого дому.

“США глибоко розчаровані засудженням і вироком Тимошенко в рамках цього політично мотивованого процесу. Звинувачення щодо Тимошенко та умови процесу, так само як і судові рішення щодо інших лідерів опозиції та членів попереднього уряду, викликають серйозні побоювання з приводу прихильності уряду України демократії та правопорядку”, – йдеться в повідомленні.

В заяві відзначається, що “Сполучені штати Америки беззаперечно підтримують прагнення українського народу стати демократичною, процвітаючою європейською державою і продовжують присвячувати багато зусиль на розвиток двосторонніх стосунків, заснованих на спільних цінностях та інтересах”.

“Однак Україна не може досягти цієї мети без подвоєння зусиль щодо захисту і зміцнення демократії та верховенства права для всіх громадян країни. Саме з цих причин Сполучені Штати закликають звільнити пані Тимошенко та інших політичних лідерів і колишніх урядовців, і вважають, що вони повинні мати необмежену можливість повною мірою брати участь у політичному житті, в тому числі у парламентських виборах наступного року”, – йдеться в заяві Білого дому.

Нагадаємо, сьогодні Печерський районний суд Києва прийняв рішення про позбавлення волі екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко на термін 7 років, з позбавленням права обіймати державні посади на термін до 3 років. Суд також зобов’язав Тимошенко виплатити НАК “Нафтогаз України” суму збитків понад 1,5 млрд гривень.

Свої перестороги та невдоволення рішенням суду та діями української влади висловили глави МЗС країн Європи, зокрема Франції, Швеції, Німеччини, Польщі. Своє занепокоєння президентові України висловив глава Європарламенту Єжи Бузек.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.