Новини світу. 17 жовтня. Знаменитий голландський художник Вінсент Ван Гог не чинив самогубства, а загинув в результаті нещасного випадку.

Дослідження: Ван Гог - не самогубець

Такий висновок зробили американські історики-мистецтвознавці Стівен Найфех і Грегорі Вайт Сміт після багаторічної роботи з раніше невідомими листами, які зберігалися в сімейному архіві. Свою версію смерті великого художника вони описали в книзі “Життя Ван Гога”.

Припущення дослідників відрізняються від загальноприйнятої версії трагічних подій, що сталися у французькому муніципалітеті Овер-сюр-Уаз (Auvers-sur-Oise). Згідно з даними інших біографів, Ван Гог, який страждав від психічного захворювання, 29 липня 1890 р. вийшов на прогулянку з приладдям для малювання. З невідомої причини художник нібито вистрілив собі в груди і помер від втрати крові через два дні.

Однак Найфех і Сміт, яким раніше була присуджена Пулітцерівська премія за біографію іншого живописця – Джексона Поллока, стверджують, що Ван Гога випадково застрелили двоє сільських підлітків. Письменників насторожував ряд нестикувань в колишній версії. Зокрема, їм так і не вдалося знайти пояснення тому, що людина, нібито вистрілив собі в груди, пройшов більше кілометра по пересіченій місцевості в пошуках допомоги. Крім того, не були знайдені захоплені на прогулянку мольберт і пензлі.

Вінсент Ван Гог – всесвітньо відомий художник-постімпрессіоніст. Народився в Нідерландах в 1853 році. Довгий час працював у торговельній фірмі і займався місіонерською діяльністю. У 1880-х роках він почав малювати. У 1886 році переїхав до Франції.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.