Новини світу. 3 жовтня. Оголошенням імені лауреата Нобелівської премії в галузі фізіології та медицини відкривається в понеділок в Швеції 110-й Нобелівський тиждень.

Нобелівська премія
В Швеції почали вручення "Нобеля"

У найближчі дні стануть відомі володарі премії і в інших дисциплінах.

Завтра, 4 жовтня, в Стокгольмі оголосять про рішення Нобелівського комітету з фізики, 5 жовтня – з хімії. А 8 жовтня в Осло назвуть лауреата премії миру. Володар “Премії з економіки пам’яті Нобеля”, заснованої Банком Швеції в 1968 році, визначиться 10 жовтня. Шведська академія, Нобелівський комітет якої приймає рішення про присудження премії в галузі літератури, поки дату не оголошувала, але за традицією це відбувається в перший або другий четвер жовтня.

Нобелівські комітети до останнього моменту нічого не повідомляють ні про самих претендентів на премію, ні про тих, хто їх висунув. Проте минулого року інформацію про те, що нагороду отримає британець Роберт Едвардс, шведська газета Svenska Dagbladet опублікувала вже вранці, за кілька годин до оголошення імені лауреата. І хоча в Нобелівському комітеті публікацію назвали простим збігом, багато хто сприйняв це як витік секретних відомостей.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.