Новини світу. 12 жовтня. Польська поліція заарештувала десять клієнтів фірми з міста Познань, у якої норвезький терорист Андерс Брейвік купував вогнепровідні шнури для бомби, підірваної ним 22 липня в центрі Осло.

Брейвік купував гніт до бомби в Польщі

Поліцейські також провели обшуки в 85 будинках клієнтів цієї невеликої компанії, яка, за даними прокуратури, належить 26-річному студенту хімічного факультету.

Заарештовані підозрюються в незаконному “виробництві, перевезенні, зберіганні, використанні, продажу вибухових речовин”, повідомила представник прокуратури Познані Магдалена Прус (Magdalena Prus).

Раніше повідомлялося, що в листопаді 2010 року Брейвік вів переговори через інтернет з власником познанської компанії про придбання вогнепровідного гніту зі швидкістю горіння один сантиметр на секунду.

За визнанням Брейвіка, компоненти для вибухівки він купував у кількох польських фірм.

В кінці липня цього року 32-річний Брейвік влаштував вибух у центрі Осло поряд з комплексом урядових будівель. Після цього він вирушив на острів Утейя, де розстріляв членів молодіжного крила правлячої Робочої партії Норвегії. В результаті подвійного теракту загинули 77 осіб.

На останньому судовому засіданні, 19 вересня, було прийнято рішення про продовження терміну ув’язнення для Андерса Брейвіка ще на вісім тижнів, чотири з яких він проведе в повній ізоляції. Таким чином, обвинувачений залишиться під арештом до 14 листопада. Після закінчення цього терміну термін ув’язнення знову можуть продовжити.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.