Новини світу. 3 жовтня. Жертва режиму: колишній віце-президент НК “ЮКОС” Василь Алексанян помер в Москві в понеділок, 3 жовтня.

Василь Алексанян помер від хвороб, отриманих в тюрмі

Алексанян, у якого діагностували СНІД, туберкульоз і рак, помер у себе вдома. Йому було 38 років.

Василь Алексанян працював в “ЮКОС” з 1996 року. У 2006 році він став виконавчим віце-президентом компанії, а незабаром після цього був заарештований і звинувачений у фінансових злочинах: його звинуватили в розкраданні акцій ВАТ “Томскнефть” і майна Східної нафтової компанії, а також у відмиванні грошей.

Алексанян залишався під вартою до грудня 2008 року, коли його відпустили під заставу в 50 мільйонів рублів. Кримінальну справу проти ньогозакрили в 2010 році у зв’язку із закінченням терміну давності.

Наприкінці 2006 року під час судово-медичної експертизи з’ясувалося, що Алексанян ВІЛ-інфікований. Про це стало відомо в січні 2008 року, коли про діагноз підсудного оголосив представник обвинувачення.

За час ув’язнення у Алексаняна були виявлені також рак і туберкульоз. Крім того, він практично осліп.

Адвокати колишнього віце-президента “ЮКОСа” стверджували, що він не отримує лікування, а сам Алексанян заявив, що його змушують дати неправдиві свідчення проти інших керівників НК в обмін на свободу.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.