Новини світу. 22 жовтня. Французькі журналісти виявили в інтернеті відеоролик, на якому боєць Національної перехідної ради (НПС) Лівії зізнається у вбивстві Муаммара Каддафі.

Каддафі помер не відразу, а приблизно через півгодини

На цьому відеозаписі 22-річний боєць бригади НПС в Бенгазі Санада аль-Садек аль-Урейбі розповідає про те, як був убитий лівійський диктатор.

Ролик був опублікований в інтернеті в п’ятницю, 21 жовтня. Розмовляючи з декількома людьми у військовій формі, аль-Урейбі розповідає, що Каддафі був узятий в полон живим. “Ми зустріли Каддафі на вулиці, з ним були якісь жінки і діти. На ньому був капелюх, але ми упізнали його по волоссю. Я вдарив його по обличчю, а він сказав мені: “Ти мені як син”. Я вдарив його ще раз, він сказав: “Я тобі як батько”. Після цього я схопив його за волосся і повалив на землю”, – розповів аль-Урейбі.

За словами бійця НПС, після цього між повстанцями зав’язалася суперечка. Спочатку він входив до складу бригади НПС з Бенгазі, але відбився від своїх і вирішив приєднатися до іншої бригаді – з Місурата. Саме з її бійцями він і виявив Каддафі під час штурму Сирта. Аль-Урейбі розповів, що вони хотіли взяти бранця живим і доставити в Місурата, але йому не сподобалася ця ідея, і він застрелив лежачого на землі Каддафі.

“Я вистрілив у нього два рази, одна куля потрапила в пахву, інша в голову. Він помер не відразу, приблизно через півгодини”, – розповів аль-Урейбі. За його словами, після цього бійці бригади з Місурата відібрали у нього зброю і прогнали його, пригрозивши йому смертю.

На відеозаписі також демонструється вимазаний кров’ю піджак, нібито знятий з Каддафі, золотий перстень, на якому вигравійовано ім’я другої дружини Каддафі і дата їхнього весілля. Крім того, агентство поширило фотографію золотого пістолета, що належав диктатору і який був у нього при собі, за словами аль-Урейбі.

Розповідь аль-Урейбі суперечить тому, як смерть Каддафі раніше описували в НПС. Зокрема, прем’єр-міністр НПС Лівії Махмуд Джибріль напередодні розповів, що лідер джамахірії загинув в перестрілці між його прихильниками і бійцями НПС, що зав’язалася, коли пораненого Каддафі везли до лікарні.

Існують і інші версії загибелі Каддафі – один зі свідків раніше заявляв, що Каддафі вбив один з його охоронців. Також у ЗМІ з’являлася версія про те, що диктатор загинув у результаті авіаудару по його кортежу нашедшими або був убитий бійцями НПС, що сходиться зі словами аль-Урейбі.

Муаммар Каддафі був убитий 20 жовтня під час штурму Сирта. У той же день в інтернеті з’явилися відеоролики і фотографії, на яких видно пораненого Каддафі, а також відеозаписи, на яких лівійський лідер вже мертвий. Міжнародне співтовариство в особі ООН зажадало провести розслідування загибелі Каддафі, оскільки її обставини неясні.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.