Новини науки. 22 жовтня. Вчені дійшли висновку, що новонароджені комети, стискаючись з небесними тілами, переносять на них молекули води.

Планети з великими запасами води, схожі з Землею, не таке вже й рідкісне явище

А вони, в свою чергу, з часом перетворюються на моря і океани.

Планети з великими запасами води, схожі з Землею, не таке вже й рідкісне явище у Всесвіті, впевнені науковці.

Про це астрономи заговорили після того, як їм вдалося виявити наявність значного обсягу холодної води у вигляді пари в хмарі міжзоряної пилу навколо зірки, що народжується.

Відкриття належить вченим Лабораторії реактивного руху (ЛРР) NASA в Пасадені (штат Каліфорнія), зроблено воно було за допомогою космічної обсерваторії “Гершель“, запущеної в травні 2009 року.

Апарат веде спостереження за допомогою телескопа, що працює в інфрачервоному діапазоні.

За словами співробітників ЛРР, холодний водяний пар було знайдено в найвіддаленіших зонах гігантського диску з міжзоряного газу пилу, який простягається на відстань, що перевищує інтервал між Землею і Сонцем в 200 разів.

У цих зонах, на їхню думку, зароджуються комети, які, стикаючись з небесними тілами, переносять на них молекули води.

Вони, в свою чергу, з часом перетворюються на моря і океани. Причому, чим більше води в формі холодної пари є на околицях диска, тим більше можливостей для утворення комет і перенесення великих об’ємів рідини на поверхні планет, що формуються.

Керівник наукової групи Міхіл Хогерхейде припускає, що у виявленому диску є така кількість води, що нею можна було б заповнити тисячі земних океанів.

Зірка, занесена у каталоги під назвою TW Hydrae, сформувалася 10 мільйонів років тому і розташована в сузір’ї Гідри. Вона знаходиться на відстані 175 світлових років від Землі.

Об’єкт є помаранчевим карликом, який менший і холодніший за наше Сонце. Через декілька мільйонів років дископодібні хмари міжзоряного пилу і газу трансформуються в систему, схожу на нашу сонячну, вважають науковці.

Раніше астрофізик Веслі Трауб з Лабораторії реактивного руху встановив, що як мінімум третина схожих на Сонце зірок має в своїй системі екзопланету, що нагадує Землю.

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.