Новини світу. 19 жовтня. В Греції на дві доби перервано авіасполучення в результаті 48-годинного страйку профспілок, які протестують проти нових заходів жорсткої економії.

страйк Греція
Греція страйкує

Табло Афінського міжнародного аеропорту показує, що сьогодні з 00:00 за місцевим часом скасовані сотні рейсів з Греції і до неї. Аналогічна ситуація, як очікується, чекає авіапасажирів і в четвер. На три доби з вівторка перервано залізничне сполучення. У понеділок і вівторок в портах на якорях стояли всі судна.

Сьогодні і в четвер загальний 48-годинний страйк проводять найбільші профспілкові об’єднання державного і приватного секторів – Вища рада профспілки держсектора і Загальна конфедерація праці Греції. В акції протесту беруть участь працівники державних підприємств і служб, банків, податкових інспекцій, митниць, викладачі, лікарі. Намічено мітинги та марші до парламенту країни, який охороняють посилені наряди поліції.

Страйки приурочені до обговорення в парламенті законопроекту про нові заходи жорсткої економії, який передбачає введення у загальнонаціональному масштабі єдиної сітки заробітної плати з скасуванням чинних пільг і бонусів, а також переведення 30 тисяч держслужбовців в організацію Трудового резерву, де вони перебуватимуть протягом року з отриманням 60% зарплати до звільнення. Особливий гнів профспілок викликає намір кабінету заморозити на кілька років прийняття колективних трудових угод для того, щоб мінімальні зарплати могли впасти нижче встановленого в даний час рівня в 750 євро на місяць.

Опозиційні партії мають намір голосувати проти представленого урядом законопроекту. Низка депутатів правлячої партії також дали зрозуміти, що можуть проголосувати проти окремих статей документа.

Прем’єр-міністр Греції Георгіос Папандреу закликав сьогодні парламентаріїв підтримати пакет жорстких заходів, які необхідні для виділення кредиторами нової фінансової допомоги країні.

“Я прошу вашої допомоги, – сказав Папандреу депутатам правлячого лівоцентристського Всегрецького соціалістичного руху, – Я прошу про підтримку всіх партій, оскільки саме на нас лежатиме вантаж прийняття цього рішення”.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.