Новини авто. 21 жовтня. Білоруська влада планує впровадити конфіскацію автомобілів у п’яних водіїв.

Білорусь бореться з пияцтвом

“У водіїв, затриманих п’яними за кермом, потрібно довічно забирати права управління транспортним засобом, а автомобіль повинен вилучатися в дохід держави, незалежно від того, кому належить – самому водієві, його родичу або другу”, – заявив сьогодні віце-прем’єр парламенту Білорусі Анатолій Тозік.

Для підтримки своєї ідеї він повідомив, що з початку року в Білорусі затримано 30 тис. нетверезих водіїв, причому кожен десятий з них сів за кермо п’яним повторно.

Тозік також запропонував зобов’язати п’яних громадян відшкодовувати витрати за надану їм медичну допомогу, зазначивши, що більше 25% викликів швидкої медичної допомоги прямо або опосередковано пов’язані з алкогольним або наркотичним сп’янінням.

“Зростає кількість лікарняних ліжок, зайнятих цим контингентом. Вважаю за необхідне на законодавчому рівні забезпечити можливість відшкодування всіх витрат на лікування хвороб, пов’язаних зі зловживанням алкоголем, за рахунок самих п’яних”, – запропонував віце-прем’єр.

Він також звернув увагу на те, що 9 з 10 пожеж відбуваються внаслідок пияцтва.

Анатолій Тозік повідомив, що найближчим часом в білоруський парламент планує внести законопроект, який передбачатиме нові заходи боротьби з пияцтвом. Зокрема передбачається впровадити кримінальну відповідальність за продаж алкоголю неповнолітнім, і заводити справу не лише на продавців, а й на осіб, які допомагають дітям купити алкоголь.

За матеріалами Хартия’97

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.