Новини культури. 2 жовтня. Перший за останні 30 років рок-фестиваль пройшов в столиці Афганістану Кабулі.

Рок-концерт в Афганістані зібрав багато людей

Фестиваль тривав шість годин.

У рок-фестивалі взяли участь гурти з Австралії, Узбекистану, Казахстану і Афганістану. Вони зіграли композиції в стилі блюз, деф-метал, панк-рок, а також індо-мьюзік. Концерт два рази переривався для здійснення молитов жителями Кабула.

Фестиваль, який проходив у парку Сад Баги Бабура, відвідали близько тисячі людей, в основному – молоді люди та дівчата. Багато з них ніколи раніше в своєму житті не чули і не бачили “живого” виступу рок-музикантів.

Деякі афганці спеціально приїхали на фестиваль до Кабула з інших міст, у тому числі з Кандагара. Безпрецедентна для Афганістану подія викликала інтерес навіть у людей зрілого віку – вони також зустрічалися серед відвідувачів концерту. Повідомляється, що ніхто з них не висловлював різкого невдоволення тим, що відбувається на сцені.

Фестиваль проходив під посиленими заходами безпеки. Через загрозу терактів точний час і місце його проведення до останнього моменту трималася в секреті.

Сучасна музика була заборонена в Афганістані за часів уряду, очолюваного ісламістським рухом “Талібан“. Навіть зараз музичні магазини іноді піддаються атакам релігійних фундаменталістів, а музиканти, які грають рок, часом стають об’єктами насмішок.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.