Новини політики. 21 жовтня. Чутки про початок тотальної війни між Заходом і Україною після різкої відповіді Віктора Януковича на вимоги ЄС відпустити на волю Юлії Тимошенко, мабуть, дещо перебільшені.

ЄС, виходить, просто «проковтнув» образливі висловлювання Януковича

Принаймні, війна війною, а рух до зони вільної торгівлі з ЄС йде за розкладом. Що й не дивно – ЗВТ вигідна в першу чергу Європі. Перший віце-прем’єр Андрій Клюєв вчора оголосив, що завершив переговори за умовами створення ЗВТ з Євросоюзом, повідомляє Сегодня

«У середу ввечері після інтенсивних переговорів нам вдалося узгодити всі ключові параметри», – заявив Клюєв і додав, що договір можна підписати до кінця року. Учора ж з’явилася неофіційна інформація, що керівництво Євросоюзу відправило Януковичу запрошення відвідати Брюссель з офіційним візитом в середині листопада.

Таким чином, Київ протягом буквально декількох днів домігся реалізації своїх основних завдань на світовій економічній арені – домовився про створення ЗВТ як з СНД (це сталося, нагадаємо, у вівторок), так і з ЄС. І при цьому не йдучи на видимі політичні поступки ні Росії (про вступ до Митного союзу не йдеться), ні Заходу (Тимошенко так і не випустили).

Та й ЄС, виходить, просто «проковтнув» образливі висловлювання Януковича, які, до речі, президент продовжує видавати на-гора. «Складається таке враження, що ми, як бідні родичі, просимося, а нас не пускають, – сказав у середу Віктор Федорович. – Я цього не хочу… Я хочу, щоб ми мали таку угоду, яка потрібна нам».

Опозиція, втім, ніяких зовнішньополітичних успіхів не бачить. «Що таке завершення переговорів по ЗВТ? Воно лише означає, що українська делегація до останнього намагалася відстояти мита на імпорт європейських автомобілів, щоб захистити своїх виробників, а тепер погодилася на умови ЄС, – говорить нардеп-бютівець Андрій Шкіль. – Позиції Європи залишаються незмінними, так що візит Януковича в листопаді буде абсолютно непродуктивним».

«Поїздка Клюєва була потрібна, щоб показати всім, що з Європою у нас не відбувся розрив, – вважає політолог Вадим Карасьов. – Це дозволяє тримати в напрузі Росію: мовляв, ми ще можемо вибрати євроінтеграцію. Але насправді все залежить від того, яким буде російська пропозиція щодо газу: або воно нас влаштує, і тоді ми припиняємо гру з Європою, або ні – і тоді гра продовжиться. Нинішня гра на два фронти, безумовно, ризикована. Але це єдиний шанс домогтися тих умов, які влаштують Україну».

«Немає ніякої сенсації в тому, що Клюєв домовився в Брюсселі, – говорить політолог Володимир Фесенко. – Але це, швидше, рух за інерцією. Реально Європа не знає, як зараз бути з Україною. А з СНД все просто: якщо у нас складеться з Європою, то нехай Москва вирішує, чи хоче вона Україну, яка буде у двох зонах вільної торгівлі відразу, а якщо не складеться, то будемо вільно торгувати з СНД».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.