Новини України. 23 жовтня. В Україні зроблено значні кроки назад у питаннях університетської автономії і університетських академічних свобод.

Університетська автономія здає позиції

Про це в інтерв’ю ZN.UA заявив ректор НТУУ «КПІ», академік НАН України Михайло Згуровський

«Розвинутий світ усвідомлює, що країна не може прогресувати без центрів незалежної думки, які напрацьовують істину, важливу для суспільного розвитку, — відзначає академік.

– І держава має забезпечити умови для існування таких центрів незалежної думки, аби „озброюватися“ тими істинами для свого поступу. У нас же спостерігається зворотна тенденція. Можна навести не один приклад перетворення колись незалежних університетів і перетворення їх на дуже залежні і слухняні».

На переконання М.Згуровського, за умов керованих університетів не може зароджуватися незалежна думка. «А це означає, що ми будемо не спроможні дати відповіді на нові і нові виклики, — пояснив він.

– В усьому світі саме університети дають відповіді на ці виклики. Якщо ми подивимося список цьогорічних Нобелівських лауреатів, то побачимо, що більшість цих людей, котрі змогли відкрити нові горизонти розуміння світу, зробили це в університетах.

Це можливо лише за умов вільної творчої праці, а не за умов страху і примусу. Тому мене дуже хвилює така тенденція, яка, звичайно, веде країну не до прогресу, а до занепаду», – зазначив академік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.