Новини України. 15 жовтня. Попри всі нещодавні запевнення Миколи Азарова в тому, що справа проти Юлії Тимошенко не має ніякого стосунку до бажання Києва переглянути газові контракти з РФ, джерела свідчать про те, що в Брюсселі доводили якраз протилежне.

ЄС хоче, щоб Україна знайшла вихід із ситуації з Тимошенко

Щоб заспокоїти європейців і пояснити зміст кримінального переслідування екс-прем’єра, українські емісари переконували своїх співрозмовників, що обвинувальний вирок Тимошенко — єдиний порятунок від газового зашморгу Росії, пише ДТ

Що, довівши в суді перевищення повноважень екс-прем’єром при санкціонуванні укладання згубних для України угод, можна буде звертатися вже в міжнародні інстанції для їх оскарження або розірвання.

Про справу ж ЄЕСУ, яка заборгувала російському Мін­оборони, європейці теж почули вперше не позавчора. Зокрема, за інформацією видання, цю тему порушували на зустрічі українсь­кого президента з канцлером Німеччини у Варшаві.

Янукович, намагаючись переконати Мер­кель у корисливих мотивах дій екс-прем’єра, повідомив канцлера, що Тимошенко погодилася на невигідні для України газові угоди в обмін на обіцянку росіян закрити справу про борг ЄЕСУ.

Але, як свідчать джерела ДТ, прихильно налаштувати до себе пані Меркель Віктору Федоро­вичу не вдалося. По-перше, канц­лер була роздратована запізненням Януковича на зустріч із нею (тривала бесіда з Баррозу вип­равданням українському президентові не послужила); по-друге, до обговорення нового обвинувачення проти Тимошенко вона готова не була.

Тому ще раз повторила, що політичні фігури мають нести політичну, а не кримінальну відповідальність, а їхня доля має вирішуватися на виборах, а не в суді.

«Це що ж виходить, якби в Німеччині діяло таке саме законодавство, як в Україні, то після того як я перестала бути канцлером, мене мої противники цілком могли б засадити у в’язницю, наприклад, за рішення надати багатомільярдну допомогу Греції?» — приблизно так міркувала, за словами співрозмовників, А.Меркель на зустрічі з Януковичем.

За матеріалами ДТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.