Новини економіки. 28 жовтня. Нова газова угода, яка повинна знизити ціну на газ для України, має стати фактом протягом найближчого місяця, і ціна, яку ми отримаємо, буде близько 250 доларів за тисячу «кубів», сказало джерело в керівництві Партії Регіонів.

Найбільше Україна просунулася в питанні створення газотранспортного консорціуму

За його словами, на переговорах міністра ПЕК Юрія Бойка з керівництвом «Газпрому» розглядаються кілька варіантів вирішення питання, повідомляє Сегодня.

«Але найбільше просунулися в питанні створення газотранспортного консорціуму – тут є і зацікавленість росіян, і їх розуміння наших інтересів», – пояснює джерело.

За його словами, формат створення консорціуму саме той, який озвучувався раніше – за участю «Нафтогазу», «Газпрому» і однією з європейських компаній. Що стосується угоди, вона, як і в 2009-му, буде формульною, але – більш вигідною для України.

Побічно цю інформацію підтвердив і міністр ПЕК Юрій Бойко: за його словами, Україна відмовилася від перспективи оскаржити договір Тимошенко-Путіна 2009 року в Стокгольмському суді і буде всі питання вирішувати в ході переговорів. Що фактично означає – переговори йдуть успішно і в інших варіантах немає необхідності.

До речі, сховали під сукно не тільки ідею Стокгольмського суду, а й ідею реформування «Нафтогазу» (нагадаємо, в серпні Азаров висловив ідею ліквідувати НАК і – разом з ним – договір 2009 року). Незважаючи на те, що був указ президента представити проект такої реформи, джерело в НАК говорить, що ніякого руху немає: «Єдине, що відбулося за цей час, – ліквідували «Газ Україна», який став департаментом«Нафтогазу».

У «Нафтогазі» з нетерпінням чекають нового договору. Що не дивно: при газі по 250 доларів НАК перестане бути збитковим (поки в бюджет закладено газ по 415 доларів). Простий підрахунок показує, що економія України за рік складе (при звичайних 40 мільярдах «кубів» закупівлі) 6,6 мільярда доларів, тобто близько 15% видаткової частини бюджету країни-2012 – а це дозволить і понад план підвищити соцвиплати, і не підвищувати нікому ціни на газ і компослуги.

Правда, економіст Олександр Жолудь говорить, що поки до підрахунків треба ставитися обережніше – висновки можна буде робити лише після того, як стануть відомі всі умови договору, зокрема, розподіл доходів в консорціумі і ціна на транзит російського газу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.