Новини політики. 20 жовтня. Відомий німецький політолог, співробітник Німецької ради із зовнішньої політики Олександр Рар вважає, що рішення Євросоюзу відкласти візит президента України Віктора Януковича до Брюсселя на руку Москві.

В Берліні відбулася емоційна розмова щодо України та ЄС

«Це не далекоглядна позиція, вона віддаляє Україну від Євросоюзу», – заявив Рар в ході міжнародного круглого столу «Співпраця Україна-ЄС: боротьба з корупцією та роль ЗМІ», який пройшов 18 жовтня в Берліні.

У заході взяли участь представники адміністрацій федерального канцлера та федерального президента, Європейської комісії Німеччини, МЗС Німеччини, депутати Бундестагу, німецькі політики та експерти. Українську сторону представляли народні депутати Олена Бондаренко, Олег Надоша, Володимир Олійник, Наталія Королевська, колишній глава СБУ Ігор Смешко, колишній заступник генпрокурора Микола Обиход.

Лейтмотивом круглого столу стало обговорення справи Юлії Тимошенко і рішення Єврокомісії відкласти візит президента України Віктора Януковича до Брюсселя.

Українським політикам довелося роз’яснювати німецьким колегам, що Європа зайняла деструктивну позицію, відмовляється чути аргументи української сторони та готова закрити перед Києвом перспективу приєднання до ЄС.

«У політиці тиск завжди контрпродуктивний, – заявив Олег Надоша. – Європа повинна відмовитися від подвійних стандартів у відносинах з Україною і навчиться вислуховувати наші аргументи».

Їх же в ході емоційної розмови в Німецькій раді із зовнішньої політики більш ніж достатньо. Саме попередня влада нічого не зробила, щоб скасувати застарілі норми кримінального кодексу і сьогодні пожинає ці плоди. А у Верховній Раді України лише за одну сесію довелося прийняти 1200 законодавчих актів. За часів прем’єрства Тимошенко, така кількість законів приймалася за рік.

На зустрічі з українською делегацією депутат Бундестагу Карл Георг Вельман підкреслив: «Емоції пройдуть, спори вляжуться. Україна надто важлива для Європи, щоб заморожувати наші відносини».

За матеріалами УРА-Информ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.