Новини України. 15 жовтня. Україна може звернутися до МВФ з пропозицією переглянути програму співробітництва.

МВФ
Україна могла би попросити МВФ переглянути програму співробітництва

Таку думку висловив фінансовий експерт Віктор Суслов.

“Або потрібно виконувати угоду, підписану з МВФ у 2010 році, або вимагати її перегляду, а не сперечатися таким чином, як це робиться сьогодні.

Як відомо, у тій програмі співробітництва Україна взяла на себе зобов’язання, в тому числі, і щодо підняття пенсійного віку, що зроблено, і підняти тарифи на комунальні послуги, і підвищити ціну на газ для населення.

Якщо під цим стоїть підпис Прем’єр-міністра, голови Нацбанку і міністра фінансів, вони повинно виконуватися”, – зазначив експерт.

За його словами, якщо Україна передумала, то можна звернутися до МВФ з пропозицією відмінити цю програму, переглянути тощо.

“Кредити Міжнародного валютного фонду зараз надзвичайно потрібні, бо економічна ситуація погіршується. Останні дані свідчать про те, що баланс товарів і послуг погіршується, негативне сальдо збільшується. Потрібно виплачувати зовнішні борги. Вони дуже великі.

Також намічається падіння попиту і цін на український метал – це завдасть дуже великого удару вітчизняній економіці. Тому гроші МВФ надзвичайно потрібні”, – наголосив В.Суслов.

На думку В.Суслова, якщо Україна запропонує якісь інші заходи, як допоможуть зменшити дефіцит НАК “Нафтогазу України” і державного бюджету, то МВФ це міг би розглянути.

Джерело УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.