Новини здоров’я. 25 жовтня. Країни Європейського регіону Всесвітньої організації охорони здоров’я охопила епідемія кору. Про це повідомляє прес-служба ВООЗ.

Країни повинні посилити заходи щодо пропаганди вакцинації

Згідно з повідомленням, протягом перших семи місяців 2011 року в регіоні було зафіксовано більше 26 тисяч випадків інфекції, зареєстровано дев’ять випадків смерті від кору.

Епідеміологічна ситуація ставить під загрозу виконання прийнятого раніше плану елімінації кору в країнах Європейського регіону до 2015 року.

Європейський регіон ВООЗ включає країни Західної, Центральної та Східної Європи, Росію, Туреччину, держави Закавказзя і Центральної Азії.

За інформацією організації, спалахи кору зафіксовано в 40 з 53 країн, що входять в Європейський регіон, причому реальне число хворих значно перевищує наявні на сьогоднішній день дані у зв’язку із затримками в зборі та обробці повідомлень про нові випадки інфекції.

Найбільше зростання захворюваності на кір відзначений у країнах Західної Європи, серед яких лідирує Франція, де з початку року було зафіксовано більше 14 тисяч випадків інфекції. Тим не менш, за оцінками ВООЗ, географія спалахів кору свідчить про те, епідемічний процес охоплює весь Європейський регіон і поширюється за його межі.

У зв’язку з різким зростанням захворюваності на кір країнам регіону рекомендується посилити заходи з моніторингу спалахів інфекції, продовжувати раніше прийняті програми імунізації з тим, щоб забезпечити охоплення щепленнями до 95 відсотків населення, посилити заходи щодо пропаганди вакцинації, в першу чергу – серед підлітків і молоді, а також вводити додаткові програми імунізації, спрямовані на важкодоступні групи населення.

За матеріалами ZN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.