Новини політики. 26 жовтня. Європейський парламент рекомендує Європейській комісії провести зустріч з Віктором Януковичем до саміту Україна-ЄС для “відновлення конструктивного діалогу”.

ЄП рекомендує зустрітися з Януковичем

Відповідна рекомендація міститься у проекті спільної резолюції Європарламенту з Україною, яка буде поставлена ​​на голосування в четвер.

ЄП вважає, що перенесена нещодавно зустріч з президентом Віктором Януковичем надала б можливість вирішити серйозні проблеми і відновити конструктивний діалог, який може привести до парафування Угоди про асоціацію при наявності значного процесу з подолання технічних і політичних перешкод, і закликає Раду ЄС та Європейську комісію призначити зустріч напередодні саміту Україна-ЄС в грудні “, – йдеться в проекті документа.

Цей пункт є одним із завершальних в проекті резолюції.

ЄП вважає, що поглиблення відносин між Україною та ЄС та європейська перспектива України має велике значення в інтересах обох сторін, ЄП визнає українські прагнення відповідно до статті 49 Договору про ЄС за умови досягнення всіх критеріїв, включаючи принципи демократії, поваги прав людини, фундаментальних свобод і верховенства права”, – йдеться в проекті резолюції.

Торкаючись справи екс-прем’єра Юлії Тимошенко, ЄП “глибоко шкодує щодо того, що вирок Тимошенко є порушенням прав людини і зловживанням судовою системою для політичного переслідування ведучого опозиційного політика”.

У цьому зв’язку в ЄП зазначають, що застосований до Тимошенко закон було прийнято ще в радянські часи, а статті 364 і 385 не відповідають європейським стандартам і стандартам ООН.

ЄП наполегливо закликає українську владу забезпечити справедливий, прозорий і неупереджений судовий процес у разі апеляції Тимошенко і в інших судових процесах проти членів колишнього уряду. ЄП наполягає на тому, щоб Тимошенко була надана можливість реалізувати своє право на повноцінну участь у політичному процесі як зараз, так і на майбутніх виборах в Україні”, – йдеться в проекті.

ЄП вважає, що якщо вирок відносно Тимошенко не буде переглянуто, це поставить під загрозу укладення Угоди про асоціацію та її ратифікацію, відсуваючи країну ще далі від здійснення своєї європейської перспективи”, – йдеться в проекті резолюції.

Крім того, ЄП висловлює стурбованість щодо утримання під вартою екс-голови МВС Юрія Луценка та інших подібних випадків.

Також ЄП висловлює заклопотаність у зв’язку з “деякими ознаками згортання демократичних свобод, а також використанням державних установ для здійснення політичного реваншу”.

За матеріалами Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.