Новини світу. 25 жовтня. На американському підприємстві Pantex в штаті Техас у вівторок, 25 жовтня, завершиться розбирання останньої найбільшої атомної бомби класу B53 часів Холодної війни.

Термоядерна бомба B53 була створена для ураження укріплених підземних бункерів

Як повідомляє Associated Press з посиланням на представника Міністерства енергетики США, роботи з розбирання найбільшого ядерного боєприпасу йдуть з випередженням графіка майже на рік.

Термоядерна бомба B53 була створена для ураження укріплених підземних бункерів і повинна була скидатися бомбардувальником B-52. Вона була поставлена ​​на озброєння в 1962 році в розпал Холодної війни і Карибської кризи. Її вага складає 4,5 тонни (розмір бомби порівняємо з мікроавтобусом), а потужність, за даними американських вчених, приблизно в 600 разів вище потужності ядерного боєприпасу, скинутого американцями на японське місто Хіросіма в роки Другої світової війни.

США приступили до поступового розбирання бомб B53 ще в 1980-ті, проте гігантські снаряди складалися в арсеналі стратегічних ядерних сил країни аж до 1997 року. Скільки бомб було розібрано на техаському підприємстві на цей момент, представники Pantex уточнити не змогли.

При розбиранні ядерної бомби в завдання персоналу Pantex, в першу чергу, входить витягнення приблизно 136 кілограмів вибухових речовин і безпосередньо ядерного заряду на основі урану. Далі передбачена обробка, переробка та знищення компонентів бомби. Крім бомб B53 компанія Pantex займається також утилізацією ряду інших застарілих видів ядерної зброї США.

В даний час замість бомб B53 на озброєнні США стоять вільнопадаючі термоядерні бомби B61 11-ї модифікації.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.